fbpx

Moskiewskie metro – najciekawsze stacje

 

Podczas swoich podróży, skupiając się na konkretnych miastach bardzo chętnie korzystamy z metra. Jest to nasz ulubiony rodzaj transportu publicznego. Przede wszystkim dlatego, że pozwala na sprawne i szybkie przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Przystanki zazwyczaj rozlokowane są przy ciekawych, z punktu widzenia turysty miejscach. Ponadto można wtopić się w tłum mieszkańców. Moskiewskie metro to nie tylko praktyczne rozwiązanie, to momentami uczta dla oczu!

 

Moskwa posiada 12 linii metra, na których znajduje się 200 przystanków. 44 z nich uznano za obiekty dziedzictwa kulturowego Rosji. I w chyba każdym przewodniku po stolicy Rosji traficie na informacje o tym, że poszczególne stacje odwiedzić po prostu trzeba. Jest to również idealna opcja na deszczowy dzień. Nie musicie rezygnować ze zwiedzania, przemieszczając się od stacji do stacji. Co najlepsze, nie ma potrzeby kupowania kilkunastu biletów. Dopóki nie wyjdziecie „na powierzchnię”, możecie przesiadać się tyle razy, ile tylko chcecie 😉 Wystarczy, że dobrze przyjrzycie się mapie metra i odpowiednio ułożycie sobie przesiadki, a „darmowe galerie sztuki” będą stały przed Wami otworem. 

 

Oprócz pięknie zdobionych ścian, wymyślnych żyrandoli, wszechobecnych wizerunków Lenina i misternie udekorowanych sufitów, czekają Was także spotkania ulicznymi artystami. Moskiewskie metro tętni życiem – pomijając, że każdego dnia korzysta z niego kilka milionów pasażerów – posłuchać można niemal każdego rodzaju muzyki, a także poznać instrumenty o których istnieniu nie miało się dotychczas pojęcia.

Za najciekawsze i najpiękniej zdobione stacje uznaje się te położone na Linii Kolcewaja (obwodowej linii). Na mapie oznaczonej brązowym kolorem i liczbą 5. Są to m.in. Belorusskaya, Komosomolskaya, Kurskaya, Taganskaya, Dobryninskaya, Novoslobodskaya. Mamy nadzieję, że jeśli przyjdzie Wam zwiedzać stolicę Rosji, na Waszej liście atrakcji znajdzie się także moskiewskie metro 😉

No comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

x Close

Polub nas na Facebooku