fbpx

10 najlepszych zdjęć z Tajlandii

A więc zaczynamy serię naszych fotograficznych wpisów!
Przedstawiamy wam 10 najlepszych zdjęć z Tajlandii 🙂

1.One night in Bangkok

Zdjęcie zrobione z balkonu apartamentu, w którym nocowaliśmy zaraz po przylocie. Skutery, auta tuk-tuki, strzeliste biurowce i hotele po zmroku to bardzo wdzięczny temat do fotografowania. Bangkok nocą to miliony świateł, które gasną gdy wschodzi słońce.

Więcej zdjęć ze stolicy Tajlandii znajdziecie tutaj Bangkok da się lubić!

Aparat ustawiłem na statywie aby wydłużyć czas naświetlania do 8 sek. Dzięki temu światła pojazdów na drodze tworzą jedną, długą wstęgę. Przysłonę przymknąłem do f/8 dzięki czemu wokół niektórych świateł widzicie coś na kształt gwiazdek.

 

2.Samotny połów Z miasta przenosimy się w okolice wyspy Koh Samui. Gdy wypływaliśmy z portu zaczęło niesamowicie padać a ja zacząłem krążyć po promie z aparatem i zauważyłem na morzu osamotnioną rybacką łódkę. Jeżeli chodzi o techniczne aspekty to nie ma tu żadnej sztuczki godnej tłumaczenia. Odpowiednio ustawiona ekspozycja i tyle.

3. Wat Phaloem Phra Kiat – świątynia w chmurach

Jednym z naszych „must see” ubiegłorocznej podróży po krainie uśmiechu była właśnie ta świątynia. Nie jest to miejsce oblegane przez turystów, ponieważ znajduje się poza głównymi drogami. My polecamy się wybrać, bo widoki są naprawdę pierwszorzędne a samą świątynie uważamy za jedną z najciekawszych w Tajlandii.

Jak dojechać do Wat Phaloem Phra Kiat?

Zdjęcie zrobione przy użyciu drona 🙂

4.Umarł król

Wracamy do Bangkoku. Dzień, w którym miasto wyglądało zupełnie inaczej niż zwykle-dzień kremacji zmarłego rok wcześniej króla. Na ulicach tysiące ludzi żegnających swojego władcę. Wszechobecna czerń w jednym z najbardziej kolorowych miast świata.

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj

5.Zachód nad świątynią świtu
I kolejne zdjęcie z Bangkoku. Tym razem jest to świątynia Wat Arun na tle zachodzącego słońca.

Bangkok da się lubić!

Zdjęcie składa się z dwóch połączonych ze sobą fotografii

6.Symetria
To zdjęcie również zrobione jest w kompleksie Wat Arun. Jednak chwilę po zachodzie w trakcie „niebieskiej godziny”. 

Czy warto odwiedzać tajskie świątynie?

Zdjęcie zrobione na dłuższym czasie naświetlania i przymkniętej przysłonie dla uzyskania efektu „gwiazdek”. Centralne kadrowanie, żeby utrzymać pozorną symetrię dzięki dwóm drzewom po bokach świątyni.

7. Port

Port dla rybackich kutrów na rzece Krabi.
Więcej zdjęć z Krabi znajdziecie tutaj

Fotografia wykonana za pomocą drona.

8. Skąpani w świetle księżyca

Nie ma to tamto. Przed wami najromantyczniejsze zdjęcie na tym blogu. My, morze, plaża i księżyc gdzieś na Koh Samui.

Aparat na ustawiony na stawywie. Samowyzwalacz i biegiem do Jagody 😀

9.Mnich?

Nie mogło zabraknąć portretu…tylko, że to nie jest człowiek. Po wejściu do świątyni zobaczyłęm siedzącą postać. Podszedłem zapytać czy mogę zrobić zdjęcie i okazało się, że to figura. Zdjęcie zrobione w w świątyni Wat Phra That Doi Suthep w Chiang Mai.

10. Wschód nad Krabi

Żeby zrobić dobre zdjęcie czasami trzeba wstać wcześniej niż inni. Przychodzisz na miejsce i okazuje się, że ktoś wstał jeszcze szybciej niż Ty.

Tak prezentuje się 10 najlepszych zdjęć jakie przywieźliśmy z Tajlandii. Dajcie znać w komentarzach, które podoba wam się najbardziej 🙂

1 Comment
Udostępnij

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

x Close

Polub nas na Facebooku